Selen je základní minerál, který hraje zásadní roli při podpoře imunity a celkového zdraví. Selen existuje v různých formách, za nejlepší lze považovat selen methionin a kvasnice bohaté na selen, z nichž každá má své vlastní jedinečné vlastnosti a biologickou dostupnost.

Selen methionin je forma, která kombinuje selen s aminokyselinou methionin, což zvyšuje jeho vstřebávání a využití tělem. Selenové kvasnice pocházejí z kultur pivovarských kvasnic, které během růstu nashromáždily selen a jedná se tedy o zcela přírodní selen, který je též používán v mnoha výzkumech.

Doporučené dávkování selenu se liší v závislosti na věku, pohlaví a konkrétních zdravotních potřebách. Pro většinu dospělých se doporučený denní příjem selenu pohybuje od 55 do 200 mikrogramů. Vyšší příjem selenu však může být nezbytný pro osoby s určitými zdravotními problémy nebo podle doporučení zdravotnických pracovníků. Příjem selenu by však neměl překročit tolerovatelnou horní hladinu příjmu, aby se zabránilo riziku toxicity selenu.

Vyšší příjem selenu lze doporučit jedincům se specifickými zdravotními problémy nebo nedostatky souvisejícími s antioxidační aktivitou, imunitní funkcí nebo zdravím štítné žlázy. Při výběru doplňku selenu je důležité vybrat si renomovanou značku, která poskytuje vhodnou formu selenu a dávkování. Udržování dostatečně vyvážené stravy, která zahrnuje potraviny bohaté na selen, jako jsou para ořechy, mořské plody, drůbež a celozrnné výrobky, je obecně dostatečné k pokrytí denní potřeby selenu.

Jeden para ořech obvykle obsahuje přibližně 68 až 91 mikrogramů selenu. Obsah selenu v para ořechách se může lišit v závislosti na faktorech, jako jsou půdní podmínky, ve kterých jsou pěstovány. Je ale důležité nepřehánět to ani s těmito na selen bohatými potravinami, jelikož hrst para ořechů může znamenat mnohonásobné překročení doporučenné dávky a vést až k nepříznivým účinkům.

HO06
Skladem
269,00 
Selen je základní minerální prvek nacházející se v půdě a ve vodě. Rostliny a kvasnice přirozeně převádějí selen do organicky vázaných aminokyselinových komplexů minerálů. Pro lepší vstřebatelnost a biodostupnost je selen SelenoExcell v tomto produktu právě v organicky vázané přírodní formě. SelenoExcell je právě ta formulace kvasnic s vysokým obsahem selenu, používaná v mnoha klinických studiích.
Dle potížíProstata, Akné Podle potřebyAntioxidant, Minerál, Ochrana DNA ZnačkaHealthy Origins
HO30
Vyprodáno
295,00 
Klinicky studovaný organicky vázaný selen značky SelenoExcell. Jedná se o stejný organický selen ze selenových kvasnic v přirozené formě jako v produktu SelenoExcell 200 mcg, 180 kapslí, ale zde v malých tabletkách.
Produktové filtry
Cena

 – 

  • 269
  • 295
Značka
Dle potíží
Podle potřeby