Ashwagandha

Ashwagandha, botanickým názvem Withania somnifera, známá také jako indický ženšen nebo zimní třešeň, je uctívaná bylina v tradiční ajurvédské medicíně, která má dlouhou tradici používání. Withania somnifera je známá svou schopností pomáhat tělu vyrovnat se se stresem, udržovat optimální hladinu energie a podporovat klidnou mysl. Ashwagandha obsahuje pestrou škálu bioaktivních sloučenin, včetně alkaloidů, laktonů (withanolidů) a flavonoidů.

Především withanolidy jsou považovány za primární složky odpovědné za adaptogenní vlastnosti ashwagandhy. Adaptogenní povaha ashwagandhy pomáhá podporovat schopnost těla zvládat stres tím, že moduluje stresovou reakci a podporuje pocit klidu a relaxace. Může také zlepšit duševní jasnost, soustředění. pomáhat proti úzkostem, a podporovat celkovou kognitivní funkci. 

Kromě toho byla ashwagandha zkoumána pro její potenciální přínosy při podpoře hormonální rovnováhy, zejména při podpoře plodnosti u mužů i žen. Může mít také pozitivní vliv na fyzickou výkonnost, vytrvalost a svalovou sílu. Ashwagandha je k dispozici v různých formách, včetně standardizovaných extraktů a známých patentovaných extraktů jako je KSM-66 a Sensoril.

Existuje široký výběr různých typů a forem extraktů z ashwagandy. Hlavní typy extraktů jsou :

  • Full-Spectrum Extract: Zachytí synergické účinky různých sloučenin Ashwagandha, včetně withanolidů, alkaloidů, flavonoidů a steroidních laktonů. Celospektrální extrakty poskytují holistický přístup a využívají komplexní složení byliny.
  • Standardizovaný extrakt: Zaměřuje se na specifické bioaktivní sloučeniny, a obsahuje stabilní množství důležitých látek jako jsou withanolidy. Tyto extrakty zajišťují konzistentní dávkování, díky čemuž jsou ideální pro konkrétní wellness cíle.
  • Kořenový prášek: Tato možnost poskytuje přirozený profil sloučenin, nicméně díky nízkému obsahu je spíše vhodný pro tradičních receptur

KSM-66 je patentovaný extrakt z ashwagandhy, známý pro svou vysokou koncentraci withanolidů a Sensoril je další značkový extrakt, který kombinuje extrakty z kořenů a listů ashwagandha pro širší spektrum bioaktivních sloučenin.

JA07
Vyprodáno
598,00 
Ashwagandha (withania somnifera) je v indické tradiční medicíně ajurvédě používán ke zlepšení funkce svalů a jako tonikum ke zlepšení celkového zdraví. Experimentální studie ukazují, že Ashwagandha je adaptogen, který podporuje odolnost vůči fyzickému, biologickému a chemickému stresu a podporuje vytrvalost, regeneraci svalů duševní zdraví.
Dle potížíStres, Libido muži, Úzkosti, Deprese, Libido ženy Podle potřebyKognitivní podpora, Adaptogen, Celkové zdraví ZnačkaJarrow Formulas
NO02
Vyprodáno
269,00 
Ašvaganda (vitánie snodárná) je ceněnou bylinou používanou v ajurvédské medicíně. Ašvaganda v překladu znamená mimo jiné "zápach koně" což souvisí se silným zápachem drceného kořene, který se tradičně užívá. Z účinných látek se v ašvagandě nachází zejména Withanony, Withaferin A, Withanolidy a další jejich komplexy a varianty. Různé doplňky stravy obsahují velice rozdílné množství aktivních withanolidů, což je způsobeno rozdílnou vstupní surovinou a procesem zpracování, proto je důležité, aby byl extrakt standardizován na určité procento celkových withanolidů. Vzhledem k velmi nepříjemné chuti prášku je ashwagandha v kapslích nejsnazším způsobem užívání.
Dle potížíLibido muži, Úzkosti, Deprese, Stres, Libido ženy, Únava Podle potřebyKognitivní podpora, Adaptogen, Celkové zdraví ZnačkaNow Foods
NO195
Vyprodáno
488,00 
Ashwagandha (Withania somnifera) je bylina, která se široce používá v Ayurvedě, tradičním bylinném systému v Indii. Ashwagandha se používá jako celkové tonikum a adaptogen, který pomáhá tělu přizpůsobit se dočasnému stresu. Předběžné údaje navíc naznačují, že ashwagandha podporuje fungování imunitního systému.
Dle potížíÚzkosti, Libido ženy, Stres, Únava, Deprese, Libido muži Podle potřebyKognitivní podpora, Adaptogen, Celkové zdraví ZnačkaNow Foods
SW10
Vyprodáno
358,00 
Směs 9 známých adaptogenních rostlin v jedné kapsli.
Dle potížíÚnava, Stres Podle potřebyAdaptogen, Kognitivní podpora
DR03
Vyprodáno
370,00 
Ashwagandha v chráněné formulaci Sensorill™ je oproti standartní formulaci zaměřená více na mozkovou činnost. Jedná se o speciální širokospektrální extrakt z kořene i listů ašvagandy, který je 8x silnější než obyčejný prášek z rozemleté ašvagandy. Obsahuje nejen podzemní i nadzemní části ashwagandhy, ale je také standardizována na 10% obsah withanolidů, což je neporovnatelně vyšší množství oproti obyčejným produktům z rozemleté ashwagandhy.  Ašvaganda je ceněná bylina používaná v ajurvédské medicíně. Ashwaganda v překladu znamená také "zápach koně" což souvisí se silným zápachem rozdrceného kořene, který se tradičně užívá. Z účinných látek se v ašvagandě nacházejí zejména Withanony, Withaferin A, Withanolidy a jejich různé komplexy a varianty. Různé doplňky stravy obsahují velice rozdílné množství aktivních withanolidů, což je způsobeno rozdílnou vstupní surovinou a procesem zpracování, proto je důležité, aby byl extrakt standardizován na určité procento celkových withanolidů. Tento produkt má dokonce 4 násobnou koncentraci celkových withanolidů oproti dalšímu již tak vysoce kvalitnímu produktu Ashwagandha  z naší nabídky a neporovnatelně vyšší než mají obyčejné produkty s ašvagandou.  Jedinou nevýhodou tohoto produktu oproti dalším z nabídky je mírně vyšší cena na mg ashwagandhy, což je však vykoupeno lepším složením, které je patentované a podložené studiemi užívající přímo tuto standardizovanou formulaci.  Díky absenci nepříjemné chuti a pachu je ašvaganda v kapslích nejlepším způsobem užívání.
Dle potížíStres, Úzkosti, Deprese Podle potřebyKognitivní podpora, Celkové zdraví, Nootropika ZnačkaDoctor's Best
SW17
Vyprodáno
292,00 
Zklidněte svou mysl a tělo díky výkonné podpoře adaptogenu Aswagandha KSM-66. Po tisíce let ajurvédští bylinkáři považovali ashwagandhu za prostředek, jak zvýšit duševní a fyzickou vitalitu, posílit imunitu a zmírnit účinky stresu. Moderní výzkumy odhalily, že tento staletími prověřený a uznávaný adaptogen obsahuje alkaloidové složky známé jako withanolidy, které mají širokou škálu blahodárných působení na celé tělo. Ultimate Ashwagandha od Swanson obsahuje KSM-66®, koncentrovaný extrakt z látek, které ashwagandha obsahuje. Vyrobeno výhradně ze 100% certifikovaného organického kořene ashwagandhy, KSM-66 využívá speciální technologii k zachycení podstaty celé rostliny, včetně sloučenin rozpustných ve vodě i v tucích, bez použití alkoholu nebo chemických rozpouštědel. Tato pokročilá technika poskytuje silný extrakt s plným spektrem všech bioaktivních složek nacházejících se v kořenu.
Dle potížíLibido muži, Úzkosti, Stres, Libido ženy Podle potřebyAdaptogen ZnačkaSwanson
Produktové filtry
Cena

 – 

  • 269
  • 598
Značka
Dle potíží
Podle oblasti
Podle potřeby
Pro koho