Černucha setá

Černucha setá (Black seed oil), také známá jako Nigella sativa nebo olej ze semen černého kmínu, je vysoce ceněný přírodní olej s dlouhou historií tradičního použití. Získává se ze semen rostliny Nigella sativa, původem z jihozápadní Asie. Olej z černých semen si získal popularitu pro své četné přínosy a rozmanitou škálu bioaktivních sloučenin.

Olej z černuchy seté byl studován pro svůj potenciál podporovat imunitní zdraví, podporovat zdravou zánětlivou reakci a podporovat dýchací funkce. Může mít také výhody pro kardiovaskulární zdraví, regulaci krevního cukru a trávení.

Synergické interakce oleje z černých semen s jinými látkami, jako je quercetin, kurkuma, zázvor, zinek nebo omega-3 mastné kyseliny, mohou dále zvýšit jeho impozantní vlastnosti. Při výběru doplňku oleje z černých semen je důležité zvážit kvalitu a zdroj. Je dobré hledat oleje, které jsou lisované za studena a extrahované z vysoce kvalitních semen Nigella sativa.

Lisování za studena pomáhá zachovat přirozené vlastnosti oleje a zajišťuje čistotu. Černucha setá obsahuje bioaktivní sloučeniny, jako je thymochinon, thymohydrochinon a thymol.

Dávkování oleje z černých semen se může lišit v závislosti na konkrétním produktu a individuálních potřebách, běžné rozmezí dávkování je 500-2000 mg oleje z černých semen denně. 

NO154
Olej z černuchy seté (nigella sativa) je tradičně používán v oblasti Středního východu, v Asii a Africe po tisíce let. Černucha setá je lidově nazývána také černý kmín. Nedávné vědecké studie ukazují, že olej z kmínu černého kmínu obsahuje fenolové sloučeniny a mastné kyseliny, které přispívají k jeho schopnosti podporovat vyvážené reakce imunitního systému. Studie také ukazují, že olej z černého kmínu může pomoci podpořit cévní systém. Zajímavá je také jeho schopnost bojovat s negativními projevy obezity (ne přímo s obezitou) a celkově je olej z černuchy dobrý obecný prostředek podpory při široké škále použití , nevýhodou však je, že tento účinek není zase tak velký.
Dle potížíAlergie, Nachlazení Podle potřebyPosílení imunity ZnačkaNow Foods
479,00 
Skladem
+