Related produkty

2004 CZK 1399 CZK
1053 CZK 929 CZK

Pycnogenol snižuje otoky a pomáhá při chronické žilní nedostatečnosti

Sep 6, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Jaké má Pycnogenol účinky u otoků nohou a chronické žilní nedostatečnosti?

Studie ukazuje, že extrakt z kůry borovice přímořské (pinus maritima) přirozeně snižuje vážnou chronickou žilní nedostatečnost.

Výzkum ukázal, že Pycnogenol® je účinnější než referenční přípravek obsahující flavonoidy Daflon® při snižování otoků nohou a bolesti při chůzi

Nedávné poznatky publikované v časopise klinické a aplikované trombózy / hematózy ukazují významné účinky při snížení symptomů chronické žilní nedostatečnosti (CVI - chronic venous insufficiency) u pacientů užívající přípravek Pycnogenol®, rostlinným antioxidantem získávaném z extraktu z kůry francouzské přímořské borovice. Více než 35 let výzkumu Pycnogenolu® demonstrovalo schopnost antioxidantů zlepšit průtok krve a zpevnit žilní stěny. Publikované výsledky této studie ukázaly, že Pycnogenol® je účinnější při snižování edému (otoky nohou), změnám pokožky, bolesti při chůzi a otoků končetin než Daflon®, kombinace diosminu a hesperidinu a běžně předepisovaného léku používaného k léčbě chronické žilní nedostatečnosti (CVI).

Zhruba 500 000 lidí ve Spojených státech se vytvářejí vředy na nohy kvůli CVI. Pokud je pacient ponechán bez léčby, otok nohou a kotníků může vést k nebezpečným stavům, jako je hluboká žilní trombóza. Předchozí studie prokázaly, že přípravek Pycnogenol® je účinný při podpoře lepšího oběhu a při prevenci nežádoucích účinků spojených s pohybem. Podobně jako křečové žíly se pavoučí žíly (metličkové žíly) také vyvíjejí a zhoršují, pokud není otok léčen.

Chronická žilní nedostatečnost je způsobena tím, když tepny v nohou nedokáží pumpovat dostatek krve zpět do srdce. Pokud lidé nejsou aktivní, mohou jejich žíly v nohách a kotnících natéct. Nakonec některé ze záklopek v žilách nedokáží udržet váhu nadměrně nahromaděné krve, což pak dále zvyšuje tlak na další záklopku směrem dolů. Tento proces nakonec znemožňuje krvi proniknout do tkáně a to je důvod, který způsobuje edém, běžný příznak CVI.

Výzkumní pracovníci na L'Aquila University v Itálii provedli srovnávací analýzu zahrnující 86 pacientů se závažným CVI, užívající Pycnogenol® a Daflon®. Každá skupina dostávala přípravky denně po dobu 8 týdnů. Pacienti, kteří užívali přípravek Pycnogenol®, dostávali buď 150 mg nebo 300 mg, zatímco pacienti s Daflonem® užívali 1000 mg.

Po osmi týdnech léčby pacienti užívající Pycnogenol® měli nižší otoky kotníků o 35 procent, zatímco léčba přípravkem Daflon snížila otok kotníku o 19 procent. Bylo zjištěno, že kompozitní skóre pro edém zahrnující bolest, neklidné nohy, pocit těžkých oteklých nohou a kožní změny bylo u Pycnogenolu® sníženo o 64%, zatímco Daflon® byl pouze z poloviny účinný, což odpovídalo snížení skóre kompozitního edému o 32%.

Bylo zjištěno, že terapie přípravkem Pycnogenol® významně zvyšuje kyslík tkání a snižuje CO2, což naznačuje značné zlepšení krevního oběhu v nohou. Daflon® naopak významně nezvýšil okysličení tkání a nezlepšil krevní oběh k nohám.

Studie překvapivě ukázala, že užívání velmi vysoké dávky 300 mg Pycnogenolu® denně nepřineslo výrazně lepší účinky než užívání přípravku Pycnogenol® 150 mg, s výjimkou kompozitního skóre edému, které se více zlepšilo s vyšší dávkou.

Trvalé zvýšení tlak díky chronické žilní nedostatečnosti trvale rozšiřuje žíly. Dosavadní studie ukázaly, že terapie edému přípravkem Pycnogenol® zabraňuje vývoji pavoučích žil. Pycnogenol® také pomáhá zabránit tomu, aby se stávající pavoučí žíly zvětšovaly a zvýrazňovaly. Když je edém úspěšně léčen, zvýšený tlak na žíly se normalizuje, což brání dalšímu zvětšování žil.

"Pycnogenol® prokázal svou účinnost a bezpečnost v několika klinických studiích a příznaky CVI byly v kontrolovaných studiích významně sníženy pomocí přípravku Pycnogenol®. Byli jsme potěšeni, že Pycnogenol® nejenom snižoval symptomy CVI, ale výsledky byly výrazně úspěšnější než u léku na předpis, který se používá k léčení CVI, "řekl Peter Rohdewald, Ph.D, vedoucí výzkumník této studie.

Pycnogenol® je přírodní rostlinný extrakt pocházející z kůry přímořské borovice, která roste podél pobřeží jihozápadní Francie a nachází se v něm jedinečná kombinace prokyanidinů, bioflavonoidů a organických kyselin, které nabízejí široké přírodní účinky pro zdraví. Tento extrakt byl posledních 35 let široce studován a má nyní více než 220 publikovaných studií a odborných článků.

Souvisejici pro mobile

2004 CZK 1399 CZK
1053 CZK 929 CZK

view all


View Archives