Karnosin

NO58
Out of stock
651,00 
L-carnosin (beta-alanyl-L-histidin) je dipeptid, který se skládá z aminokyselin alaninu a histidinu. Přirozeně se vyskytuje ve vysokých koncentracích v kůži, svalstvu a nervových tkáních a jeho hladiny se s věkem snižují. L-Carnosin chrání buněčné a tkáňové struktury během procesu stárnutí.
Podle potřebyAnti-age, Antioxidant ZnačkaNow Foods
DR24
Out of stock
998,00 
PepZin GI is a complex of the mineral zinc and L-carnosine, which is associated with unique benefits. The unique chelation process used to produce PepZin GI provides long-term support for proper stomach function.
Dle potížíZažívání ZnačkaDoctor's Best
NO157
In stock
545,00 
Gastro Comfort by Now Foods is designed to support the good condition of the stomach walls. It primarily contains the clinically tested ingredient PepZin GI, a patented form of zinc complexed with carnosine, which has been observed to support the integrity of the stomach lining by promoting its own natural healing processes. Gastro Comfort also contains mastic, which is a resin from the pistacia lentiscus bush, which is traditionally used for the stomach in the Mediterranean region. In addition, this product also contains white elm and aloe vera to support the digestive system.
Dle potížíZažívání ZnačkaNow Foods
Product filters
Price

 – 

  • 545
  • 998
Značka
Dle potíží
Podle oblasti
Podle potřeby