NO32
In stock
523,00 
PQQ (pyrroloquinoline-quinone) is an important mitochondrial growth factor . Mitochondria are indispensable for providing energy for the cell and their number affects the capacity of the organism. PQQ is a natural compound that can be found in small amounts in many foods, including breast milk. The complex of compounds in this product includes, in addition to PQQ itself, also coenzyme Q10, vitamin b12 (methylcobalamin) and indispensable Acetyl l-carnitine, thus forming a very effective combination for mitochondria.
Dle potížíDeprese Podle potřebyAnti-age, Energie, Kognitivní podpora ZnačkaNow Foods
JA05
Out of stock
1 092,00 
Ubichonol QH-Absorb + PQQ combines the reduced active form of coenzyme Q10 with PQQ (pyrroloquinoline quinone), which supports the production of new mitochondria. This combination supports both heart and brain function.
Podle potřebyEnergie, Anti-age, Protizánětlivé, Spánek, Antioxidant ZnačkaJarrow Formulas
JA04
Out of stock
601,00 
PQQ (pyrrolochinolin chinon) je v minimálních množstvích přirozeně obsažen v potravě. Je antioxidační činidlo, která podporuje vznik nových mitochondrií spolu s podporou srdce a mozkových funkcí.
Dle potížíÚnava, Stres Podle potřebySpánek, Protizánětlivé, Anti-age ZnačkaJarrow Formulas
DR27
Out of stock
995,00 
PQQ (pyrrolochinolin chinon) je polyfenol, nacházející se v malém množství přirozeně v potravě. Jedná se o malou molekulu, o které se jednu dobu myslelo, že jde o vitamín, což bylo později u lidí vyvráceno. PQQ funguje jako enzymatický kofaktor důležitý pro ochranu a vznik nových mitochondrií produkujících energii.
Podle potřebyAnti-age, Fyzická výkonnost ZnačkaNow Foods
Product filters
Price

 – 

  • 523
  • 1092
Značka
Dle potíží
Podle oblasti
Bestsellers