view all


View Archives

_blog_daily_archives : October, 2017

Česnek - Úžasná rostlina pro kardiovaskulární systém a imunitu - Účinky, Dávkování, Bezpečnost

Oct 28, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Česnek je jedna z nejdéle kultivovaných a užívaných bylin a v našich končinách má velmi silnou tradici. Čeští pěstitelé vyšlechtily velmi silné odrůdy česneku paličáku. Česnek je tradičně používán na oblasti související s kardiovaskulárním zdravím, cholesterolem, imunitou, dlouhověkostí a mnoho dalších. Díky obsahu sirných molekul navíc česnek dokáže působit na signální molekuly ovlivňujících metabolické procesy. Vyzrálý česnekový extrakt (Aged Garlic Extract) obsahuje důležitou stabilní sirnou sloučeninu S-Allylcystein a díky dlouhém procesu fermentace vykazuje všechny příznivé účinky česneku, ale bez silného česnekového dechu a zápachu.

Číst dále

Vitamín K2 a D3 - Synergická kombinace pro kosti a kardiovaskulární zdraví - Účinky, Dávkování, Bezpečnost.

Oct 28, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Vitamín K2 a Vitamín D3 jsou velmi důležité vitamíny, jejichž výzkumem se vědci intenzivně zaobírají a jejich vzájemná synergie pomohla s pochopením tělesných pochodů souvisejících především s metabolismem kostí a kardiovaskulárním zdravím. Oba tyto vitamíny se navzájem ovlivňují, pomáhají si a jsou také důležitým regulátorem správného ukládání vápníku. Neregulovaný vápník může být ukládán v měkkých tkáních namísto kostní hmoty a negativně ovlivňovat zdraví cév a kostí. Vitamín K také ovlivňuje regulaci osteoklastů, buněk, jejichž hlavním účelem je odbourávat kostní hmotu.

Číst dále

EGCG (Zelený čaj extrakt) - Katechiny zeleného čaje a jejich epigenetické působení. Účinky, Dávkování, Synergie.

Oct 26, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Katechiny ze zeleného čaje, včetně nejsilnějšího katechinu EGCG (Epigalokatechin galát) patří k intenzivně zkoumaným molekulám s širokým působením na epigenetické a metabolické pochody v lidském těle. Je využíván například pro zlepšení kognitivních výkonů, cholesterol, hubnutí, aktivitu NK buněk, ochrana DNA, potlačení zánětlivých reakcí, jako antioxidant a také pro mnohé synergie s dalšími sloučeninami. 

Číst dále

Rybí olej (Omega 3) - Zdravý tuk obsahující důležité kyseliny EPA a DHA. Účinky, Dávkování, Synergie, Bezpečnost

Oct 26, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Rybí olej je skvělým zdrojem omega 3 mastných kyselin a to zejména nejdůležitějších kyselin EPA a DHA. Mimo celkové výše omega 3 kyselin je důležitý poměr Omega 3 : Omega 6 kyselin. Jelikož v běžné západní stravě je mnohonásobně zvýšen tento poměr ve prospěch prozánětlivých omega 6 kyselin, je rybí olej vhodným přípravkem pro srování tohoto poměru. EPA a DHA působí protizánětlivě a jsou důležité nejen pro správný kongitivní vývoj a výkon, ale také pro správný metabolismus cholesterolu, pro ochranu očí, kůže a dalších orgánů. 

Číst dále

Boswellia Serrata ( Kadidlovník pilovitý) - Zázračná protizánětlivá bylina. Účinky, dávkování, použití a bezpečnost.

Oct 25, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Kadidlovník pilovitý neboli boswellia je středně velký strom, jehož hlavním produktem je pryskyřice, která je známá tím, že se využívala také jako kadidlo v náboženských obřadech. Boswellia serrata je však již po staletí využívána v ayurvédské medicíně, především pro své silné protizánětlivé působení. 

Boswellia serrata obsahuje cenné látky, nejdůležitější jsou v pryskyřici zastoupené kyseliny, především AKBA (acetyl-11-keto-beta-boswellovou), ale také další jako kyselinu beta-boswellovou, acetyl-beta-boswellovou a 11-keto-beta-boswellovou. Tyto boswellové kyseliny jsou klíčovými sloučeninami pro své silné protizánětlivé účinky. Tyto kyseliny účinkují na epigenetické procesy těla, jako je metylace a exprese genů ovlivňující zánětlivé procesy. Použití boswelie však není omezené pouze pro revmatické a artritické obtíže.

 

Číst dále

Karnitin (L-Karnitin, Acetyl L-Karnitin, GPLC) - Významná aminokyselina pro ochranu mitochondrií. Účinky, dávkování bezpečnost | Nutraday.cz

Oct 25, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Aminokyselina karnitin a jeho formy jako je l-karnitin, acetyl l-karnitin, GPLC karnitin jsou sloučeniny nacházející se především v červeném mase (odtud také název). Jednotlivé formy mají relativně rozdílné působení, přičemž acetyl karnitin je zaměřen především na mozek, díky jeho schopnosti překonávat mozkovou bariéru. GPLC karnitin je zase zaměřen na produkci energie, zvýšení průtoku krve a je využíván zejména při fitness a sportu. Karnitin je velmi všestraná molekula a přínosná pro ochranu mitochondrií a podporu kardiovaskulárního systému. 

Číst dále

Kurkumin (Curcumin) - Silný protizánětlivý extrakt z kurkumy. Účinky, použití, dávkování, bezpečnost

Oct 25, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Kurkumin je účinou složkou extraktu z rostliny kurkuma, původně užívaném v ayurvédě, nyní stále více používané v západním světě. Záběr kurkuminu je opravdu široký a bývá využíván pro své působení na cholesterol a triglyceridy, cholesterol, úzkost, deprese, alzheimerova choroba, průtok krve, ochrana cév, krevní cukr, diabetes, testosteron, dlouhověkost a jako antioxidant a jako protizánětlivý prostředek.

Číst dále

Ashwagandha (Ašvaganda, Vitánie snodárná, Indický ženšen) - Účinky, Dávkování a studie o této zázračné rostlině | Nutraday.cz

Oct 24, 2017 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Ashwagandha ( Vitánie snodárná, známá také jako indický ženšen či ašvaganda) je po staletí tradičně užívanou bylinou především v ayurvédské medicíně. Díky historickému použití bylo provedeno mnoho studií, zkoumající velmi slibné účinky této všetranné rostliny a jejího extraktu.

Číst dále