ukázat vše


View Archives

_blog_category_archives : Doplňky stravy a nutraceutika

Magnézium malát: Skvělá forma hořčíku a podpora buněčné energie

Zář 11, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Hořčík malát (magnesium malate) je skvěle vstřebatelná forma hořčíku v kombinaci s kyselinou listovou (malátem). Díky tomu spojuje benefity jak hořčíku, tak kyseliny jablečné, která se nachází v posledním kroku před výrobou buněčné energie ATP a slouží jako efektivní zdroj energie pro buňky.

Číst dále

Lactobacillus Reuteri - přehled působení, dávkování, bezpečnost

Čec 4, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika


Lactobacillus reuteri je velmi zajímavý druh probiotik, s všetranným působením a mnoha benefity.  

Číst dále

Vitamín D - Účinky a dávkování pro optimální hladinu

Bře 19, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Vitamín D je vysoce důležitý, v tucích rozpustný vitamín. Tělo jej nejčastěji vytváří ze slunečního záření, pokud je ho dostatek. Nedostatek vitamínu D3 je jedním z nejčastějších nedostatků vůbec, což je patrné s přibývající zeměpisnou šířkou a týká se též oblasti České Republiky. 

Číst dále

Spirulina - Výjimečná sladkovodní řasa - Přínosy, Dávkování, Bezpečnost

Bře 15, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika
Spirulina Spirulina je netoxická modrozelená řasa. Předběžné důkazy naznačují, že spirulina je pozoruhodně účinná při detoxifikaci těžkých kovů, ochraně mozku a při snižování jaterního tuku a metabolických poruch. Spirulina je modrozelená řasa. Jedná se o netoxický druh bakterií Arthrospira. Používá se často jako veganský zdroj kompletního proteinu a vitamínu B12. Obsah bílkovin u spirulíně je mezi 60-70 %, což je velmi vysoké číslo. Je také zdrojem vitamínu B12, ale dle studií má tento vitamín špatnou vstřebatelnost, není proto příliš dobrým zdrojem. Výsledky z lidských studií naznačují, že spirulina může zlepšit metabolismus lipidů a glukózy, přičemž zároveň snižuje jaterní tuk a chrání srdce. Studie na zvířatech jsou také velmi slibné, protože se ukázalo, že...
Číst dále

Protizánětlivé účinky vitamínu K2

Bře 3, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Vitamín K2 kromě svých známých příznivých účinků proti škodlivému ukládání vápníku a podporu srdeční a cévní soustavy a správnému metabolismu kostí přidává také důležité protizánětlivé působení.

 

Číst dále

Moringa olejodárná (Moringa Oleifera)

Bře 1, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika
Moringa oleifera Moringa olejodárná je důležitá rostlina u níž předběžné důkazy naznačují, že má obdivuhodný antioxidační a protizánětlivý potenciál. Obsahuje sloučeniny, které jsou strukturálně podobné sulforafanům a při perorálním podání se zdají být účinné. Přínosy moringy olejodárné Moringa oleifera je strom, který se někdy nazývá stromem života nebo stromem zázraků, většinou díky její praktické využitelnosti, kdy jdou využít téměř veškeré části rostliny. Jedná se také o velmi odolnou plodinu, jelikož roste velice rychle, obsahuje mnoho živin a je odolná proti suchům. Moringa má velmi dobrý antioxidační potenciál, který sice izolovaně v laboratorních testech není zase tak silný, při testování v živých modelech je však naopak mnohem účinější. Má se za to, že tato...
Číst dále

Vše o Astaxanthinu

Úno 27, 2018 NUTRADAY Doplňky stravy a nutraceutika

Astaxanthin je karoten červené barvy a současně účinný antioxidant a protizánětlivý činitel, s některými unikátními vlastnostmi oproti ostatním karotenům jako je například známý beta karoten, či lutein a zeaxanthin.   

Číst dále

Co je to AMPK (AMP- aktivovaná protein kináza) ?

Úno 22, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

AMP-aktivovaná protein kinasa (AMPK) je klíčový buněčný energetický senzor. AMPK také reguluje buněčný a celotělesný metabolismus energie, jenž následně ovlivňuje nesčetnou řadu procesů, včetně regulace energie, tělesné hmotnosti a metabolismu cukrů a tuků.

Nedávné studie ukazují, že AMPK také šetří hladiny ATP prostřednictvím regulace jiných procesů než je metabolismus, jako je buněčný cyklus a excitabilita neuronální membrány.

Číst dále

Vitamin K2 je mitochondriální elektronový nosič, který zachraňuje nedostatek Pink1

Úno 12, 2018 Doplňky stravy a nutraceutika
Udržování efektivních mitochondrií Pink1 je mitochondriální kináza a ztráta funkce Pink1 u much a myší vede k akumulaci disfunkčních mitochondrií. Při screeningu modifikátorů Parkinsonova asociovaného genu Pink1, byl Pink1 lokalizován v mitochondriích a byl schopen převést vitamin K1 na vitamín K2 / menachinon. U bakterií působí vitamin K2 jako membrána a jako nosič elektronů a podobně u octomilek Drosophila se zdá, že mitochondriální vitamin K2 působí jako nosič elektronů pro usnadnění tvorby adenosintrifosfátu ATP.  Lidský homolog  se lokalizuje v mitochondriích a přeměňuje vitamin K1 na vitamin K2. Vitamin K je nejlépe známý jako kofaktor v koagulaci krve, ale u bakterií je to membránově vázaný elektronový nosič. Není známo, zda vitamín K2 vykazuje podobnou...
Číst dále

Pycnogenol - Zhodnocení účinnosti trvalé úlevy při onemocnění artrózou s pomocí Pycnogenolu

Úno 9, 2018 Nutraday Doplňky stravy a nutraceutika

Další z řady fantastických účinků Pycnogenolu. Studie zkoumající unikátní mechanismus působení Pycnogenolu, jež umožňuje dlouhotrvající působení a poskytuje úlevu lidem trpících osteoartrózou.Dalším zkoumaným problémem je snížení užívání nesteroidních protizánětlivých léčiv (NSAID), které mají mnoho vedlejších účinků nejen na trávicí trakt. Pycnogenol je doplněk stravy jemuž se jen tak něco nevyrovná.

Číst dále