Acetyl L-Karnitin

28/10/2017
by Nutraday Blog

V těle je acetyl-L-karnitin vyráběn z L-karnitinu. Může být také přeměněn zpět na L-karnitin. L-karnitin je aminokyselina (stavební kámen pro bílkoviny), která je přirozeně vyráběn v těle. Pomáhá produkovat energii. I když jde o aminokyselinu, L-karnitin se neúčastní syntézy bílkovin.

Acetyl-L-karnitin se používá pro různé duševní poruchy včetně Alzheimerovy nemoci, ztráty paměti související s věkem, deprese pozdního života, myšlenkové problémy související s alkoholismem, myšlenkové problémy související s lymskou boreliózou a myšlenkové problémy spojené s velmi špatnou funkcí jater (jaterní encefalopatie). Používá se také k odvykání od alkoholu, Downův syndrom, bipolární poruchy, špatné cirkulace v mozku po mrtvici, katarakty, bolesti nervů způsobené diabetem, bolesti nervů způsobené léky užívanými při léčbě AIDS nebo rakoviny, bolesti nervů způsobené ischiasen, fibromyalgií a paralýzy obličeje.

Acetyl-L-karnitin se používá proti únavě související se starnutím, únavě související s roztroušenou sklerózou, onemocnění svalové ztráty nazývané amyotrofická laterální skleróza, hyperaktivity u dětí, porucha hyperaktivity (ADHD). Používá se také proti stárnoucí pleti.

Někteří lidé používají acetyl-L-karnitin pro neplodnost, symptomy "menopauzy u mužů" (nízké hladiny testosteronu v důsledku stárnutí) a onemocnění nazývané Peyronieho choroba.

Acetyl-L-karnitin se také aplikuje injekčně do svalů při bolestivých stavech fibromyalgie, stejně jako bolesti nervů, které typicky postihují ruce a nohy (periferní neuropatie).